WYDZIAŁ LEŚNY https://wl.sggw.edu.pl/ Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Wed, 09 Apr 2025 08:57:18 +0000 pl-PL hourly 1 Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora LZD „Zalew-Rogów, maj 2025” https://wl.sggw.edu.pl/zawody-wedkarskie-o-puchar-dyrektora-lzd-zalew-rogow-maj-2025/ Wed, 09 Apr 2025 08:48:48 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=8178 24.05.2025 – Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora LZD w Rogowie „Zalew-Rogów, maj 2025”. Informacje ogólne1. Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników LZD w Rogowie, RZD w Żelaznej, studentów i pracowników Wydziału Leśnego i Instytutu Nauk Leśnych SGGW.2. Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami wymienionych wyżej instytucji oraz […]

Artykuł Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora LZD „Zalew-Rogów, maj 2025” pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

24.05.2025 - Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora LZD w Rogowie „Zalew-Rogów, maj 2025”.

Informacje ogólne
1. Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników LZD w Rogowie, RZD w Żelaznej, studentów i pracowników Wydziału Leśnego i Instytutu Nauk Leśnych SGGW.
2. Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami wymienionych wyżej instytucji oraz studentami leśnictwa.
3. Współorganizatorem zawodów jest Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie. Ze strony SGGW, przedstawicielem organizatora jest prof. Jerzy Borowski, pracownik INL oraz Wydziału Leśnego SGGW.
4. Zawody odbywają się pod patronatem mgr. inż. Grzegorza Wasilewskiego, Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie.


Termin, miejsce i czas zawodów
5. Zawody odbędą się 24 maja (sobota) 2025 roku na położonym w lesie zalewie, na rzece Mroga, w pobliżu miejscowości Rogów-Wieś. Dojazd z Rogowa (trasa 72): jadąc w kierunku Brzezin, tuż za wsią Rogów-Wieś (na tablicy jest tylko „Rogów”), trzeba skręcić w lewo (drogowskaz „Wągry 3”) wzdłuż ściany lasu. Po 280 metrach (koniec ściany lasu) skręcamy w prawo, w leśną drogę (lekko w dół) do zalewu i miejsca zbiórki. Namiary lokalizacyjne punktu zbiórki: 51°48’15.3″N 19°50’37.1″E.
6. Zbiórka o godz. 7:00 na podwórku starej gajówki, tuż przy zalewie.
7. Termin rozpoczęcia łowienia 8:00, a termin zakończenia 14:00. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.


Wymogi regulaminowe
8. Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska, ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
9. Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe (w tym żywcówki) oraz gruntowe (w tym feedery). Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
10. Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.
11. Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich jak i lekkich przez cały czas trwania zawodów.
12. Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie. Wskazane jest używanie maty.
13. Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.


Nagrody:
a. nagroda główna, Puchar Dyrektora LZD w Rogowie, otrzymuje zawodnik, który uzyska największą masę złowionych ryb;
b. nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili, najwięcej (w przeliczeniu na masę) ryb; dodatkowa, jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby;
c. wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.


Zapisy
14. Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 20-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
15. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.edu.pl lub telefonicznie: 695265118, do 22 maja (czwartek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.


Program zawodów
7:00 – zbiórka uczestników na podwórku gajówki, przy zalewie Rogów
7:05 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska
7:15 – przygotowanie stanowisk, sprzętu i zanęcanie
8:00 – sygnał „wolno łowić”
13:50 – sygnał „10 minut do końca łowienia”
14:00 – sygnał „koniec łowienia”
14:30 – ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharu i nagród


Informacje uzupełniające
16. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.
17. Rybostan zbiornika to: karp, karaś, lin, amur, jaź, płoć, szczupak, okoń, sum. Najczęściej wyławiane ryby to płocie i karpie (np. kukurydza), leszcze (różne robaki) oraz karpie (a nieco rzadziej pozostałe gatunki).
18. Przeciętna głębokość zbiornika wynosi 1,5 m.
19. Dla wygody wędkowania zaleca się podbierak z długim trzonkiem.
20. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, o godz. 15:30 wystartuje biesiada regeneracyjna, na terenie LZD w Rogowie (wiata na tyłach bursy studenckiej „Jodełka”).

 

Artykuł Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora LZD „Zalew-Rogów, maj 2025” pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Druga książka współautorstwa pracownika Instytutu Nauk Leśnych – dr inż. Agnieszki Mandziuk. https://wl.sggw.edu.pl/druga-ksiazka-wspolautorstwa-pracownika-instytutu-nauk-lesnych-dr-inz-agnieszki-mandziuk/ Wed, 12 Mar 2025 17:06:06 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=8168 „Wyzwania współczesnych miast: Człowiek-Zieleń-Woda” książka autorstwa pracownika INL dr inż. Agnieszki Mandziuk. Zapraszamy do lektury kolejnej, drugiej z serii, książki pt. „Wyzwania współczesnych miast: Człowiek-Zieleń-Woda” autorstwa naszego pracownika dr inż. Agnieszki Mandziuk z Katedry Urządzania Lasu, Dendrometrii i Ekonomiki Leśnictwa. Tematyka opracowania jest kontynuacją i rozszerzeniem poprzedniego opracowania pt. „Wybrane aspekty zrównoważonego rozwoju zielonych przestrzeni […]

Artykuł Druga książka współautorstwa pracownika Instytutu Nauk Leśnych – dr inż. Agnieszki Mandziuk. pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

„Wyzwania współczesnych miast: Człowiek-Zieleń-Woda” książka autorstwa pracownika INL dr inż. Agnieszki Mandziuk.

Zapraszamy do lektury kolejnej, drugiej z serii, książki pt. „Wyzwania współczesnych miast: Człowiek-Zieleń-Woda” autorstwa naszego pracownika dr inż. Agnieszki Mandziuk z Katedry Urządzania Lasu, Dendrometrii i Ekonomiki Leśnictwa. Tematyka opracowania jest kontynuacją i rozszerzeniem poprzedniego opracowania pt. „Wybrane aspekty zrównoważonego rozwoju zielonych przestrzeni miejskich”.

 

Nowa publikacja to podręcznik akademicki dedykowany studentom Wydziału Leśnego, Ogrodniczego, Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz wszystkim zainteresowanych problemami miejskich przestrzeni publicznych, w których kluczową role odgrywa ochrona zasobów naturalnych – zieleni i wody. Jak wskazuje Pani dr hab. Krystyna Pudelska – pracownik emerytowany Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (recenzent) „Autorki zwracają szczególna uwagę na nowe koncepcje rozwoju obszarów miejskich – miast spójnych, inteligentnych, regeneracyjnych, zielonych i ekologicznych – czyli miast 15 minut”. Z kolei drugi recenzent Pani dr hab. Iwona Kowalczuk (SGGW W Warszawie) zwraca uwagę że jest to „pozycja bardzo wartościowa zarówno w aspekcie poznawczym jak i aplikacyjnym. Przystępny język książki, atrakcyjne fotografie oraz szczegółowo opisane aspekty techniczne przykładowych rozwiązań w zakresie infrastruktury zielonej i niebieskiej pozwalają na wykorzystanie jej nie tylko w celach naukowych czy dydaktycznych, ale także szersze upowszechnienie w celu podniesienia świadomości społecznej w zakresie znaczenia obszarów zieleni i obszarów wodnych w miastach”.

 

Publikację można kupić w wersji drukowanej lub w formacie pdf na stronie Wydawnictwa SGGW (https://wydawnictwo.sggw.edu.pl/926/Wyzwania-wspolczesnych-miast:-czlowiek-%E2%80%93-zielen-%E2%80%93-woda.html).

 

Zapraszamy do lektury

Artykuł Druga książka współautorstwa pracownika Instytutu Nauk Leśnych – dr inż. Agnieszki Mandziuk. pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Konferencja „Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie” https://wl.sggw.edu.pl/konferencja-korzenie-i-korony-park-sggw-w-ursynowie/ Wed, 05 Mar 2025 09:42:10 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=8122 Trzy stacjonarne sesje konferencji „Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie”. Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na konferencję pt. Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie, której trzy sesje w formie stacjonarnej odbędą się 12 marca, 9 kwietnia i 24 maja 2025 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.   Uczestnictwo w konferencji jest […]

Artykuł Konferencja „Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie” pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

Trzy stacjonarne sesje konferencji "Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie".

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na konferencję pt. Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie, której trzy sesje w formie stacjonarnej odbędą się

12 marca, 9 kwietnia i 24 maja 2025 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszeniu udziału za pośrednictwem formularza dostępnego pod tym linkiem.

 

Więcej informacji o konferencji oraz link do transmisji online można znaleźć na stronie internetowej: https://muzeum.sggw.edu.pl/konferencja-naukowa/

 

Czekamy na wszystkich, których interesuje genius loci  a także profesjonalna wiedza dendrologiczna i historyczna.

 

W imieniu organizatorów

Katarzyna Marciszewska

przewodnicząca komitetu organizacyjnego

Artykuł Konferencja „Korzenie i korony – Park SGGW w Ursynowie” pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
II edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej – zagłosuj do 15.03.2025 https://wl.sggw.edu.pl/ii-edycji-konkurs-im-profesor-marii-joanny-radomskiej-glosowanie/ Mon, 03 Mar 2025 18:16:20 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=8075 Zagłosuj w II edycji konkursu im. Profesor Marii Joanny Radomskiej. W imieniu JM Rektora SGGW, zapraszamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w głosowaniu w II edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej. Głosowanie odbywa się w dniach 1-15 marca 2025 roku.   Miło nam poinformować, że za szczególne osiągniecia naukowe i organizacyjne do udziału […]

Artykuł II edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej – zagłosuj do 15.03.2025 pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

Zagłosuj w II edycji konkursu im. Profesor Marii Joanny Radomskiej.

W imieniu JM Rektora SGGW, zapraszamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w głosowaniu w II edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej. Głosowanie odbywa się w dniach 1-15 marca 2025 roku.

 

Miło nam poinformować, że za szczególne osiągniecia naukowe i organizacyjne do udziału w II edycji konkursu im. Prof. M. J. Radomskiej została nominowana z Instytutu Nauk Leśnych Pani Prof. dr hab. Emilia Janeczko.

 

WYBRANE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE z OSTATNICH 5. LAT

  • – uzyskanie tytułu profesora (2025)
  • – wypromowanie dwóch prac doktorskich (2021/2022)
  • – opublikowanie 29 artykułów naukowych z IF (2020-2024)

 

WYBRANE OSIĄGNIĘCIA ORGANIZACYJNE z OSTATNICH 5. LAT

  • – inicjatorka i współorganizatorka dwóch konferencji “Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe w lasach – współczesne wyzwania” (2021) i “Las i zdrowie człowieka” (2023), dwóch seminariów naukowych “Las i leśnictwo wobec współczesnych wyzwań” (2023) oraz webinariów „Leśne przedszkole – od pomysłu do realizacji” i „Zawody nie dla kobiet?!” (2024)
  • – koordynatorka Instytutu Nauk Leśnych ds. Festiwalu Nauki (od 2022)

 

Nominacje w II edycji konkursu otrzymały (w kolejności alfabetycznej):

  • dr hab. Hanna Bolibok-Brągoszewska, Instytut Biologii
  • dr hab. Jadwiga Hamułka, Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka
  • dr hab. Emilia Janeczko, Instytut Nauk Leśnych
  • dr hab. inż. Agnieszka Laskowska, prof. SGGW,  Instytut Nauk Drzewnych i Meblarstwa
  • dr hab. Agata Malak-Rawlikowska, prof. SGGW, Instytut Ekonomii i Finansów
  • dr hab. inż. Anna Maria Podlasek, prof. SGGW , Instytut Inżynierii Lądowej
  • dr hab. inż. Marzena Suchocka, Instytut Inżynierii Środowiska
  • dr hab. Justyna Więcek, Instytut Nauk o Zwierzętach
  • dr hab. Dorota Witrowa-Rajchert, Instytut Nauk o Żywności
  • dr hab. Inż. Ewa Mariola Zaraś, Instytut Nauk Ogrodniczych

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nominowanych i do głosowania na stronie internetowej Konkursu https://www.sggw.edu.pl/uczelnia/rowne-traktowanie-w-sggw/przeciwdzialanie-dyskryminacji/plan-rownosci-plci/konkurs-prof-radomskiej/galeria-nominowanych/

 

Link do głosowania znajdą Państwo poniżej: https://forms.office.com/e/MFcy4cSikz

 

Każda osoba pracująca, studiująca i kształcąca się w Szkole Doktorskiej może oddać swój głos tylko raz.

 

Zagłosuj na kandydatkę z naszego Instytutu!!!

Artykuł II edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej – zagłosuj do 15.03.2025 pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich – konferencja naukowa 5.03.2025 https://wl.sggw.edu.pl/adaptacja-do-zmian-klimatu-malych-przestrzeni-miejskich-konferencja-naukowa-5-03-2025/ Thu, 27 Feb 2025 08:32:33 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=8058 II edycja konferencji „Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich w dzielnicy Śródmieście w Warszawie”. II edycja konferencji „Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich w dzielnicy Śródmieście w Warszawie”, odbędzie się w sali nr 150/151, I piętro w budynku Biblioteki Głównej SGGW (wejście od ul. Nowoursynowskiej), 5 marca 2025 r. w godz. 10:00-13:00, wstęp […]

Artykuł Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich – konferencja naukowa 5.03.2025 pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

II edycja konferencji „Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich w dzielnicy Śródmieście w Warszawie”.

II edycja konferencji „Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich w dzielnicy Śródmieście w Warszawie”, odbędzie się w sali nr 150/151, I piętro w budynku Biblioteki Głównej SGGW (wejście od ul. Nowoursynowskiej), 5 marca 2025 r. w godz. 10:00-13:00, wstęp wolny.

 

Zapraszamy na II edycję konferencji (I edycja konferencji odbyła się w roku 2024). W ramach spotkania odbędzie się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród  dla studentów z kierunków architektura krajobrazu, ogrodnictwo miejskiego i arborystyka za najlepsze koncepcje „Rozbetonowania i zazielenienia podwórza przy ul. Bagno 3,5,7 w Warszawie”.


W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Zarządu Terenów Publicznych w Warszawie, Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Śródmieście oraz Burmistrz Dzielnicy Śródmieście. co dodatkowo podkreśla znaczenie poruszanej tematyki. Podjęta współpraca ma charakter interdyscyplinarny.

 

Koordynator merytoryczny ze strony SGGW dr hab. Beata Fornal-Pieniak, prof. SGGW (Instytut Nauk Ogrodniczych). Współwykonawcy: dr inż. Dagmara Stangierska-Mazurkiewicz, dr inż. Tatiana Swoczyna, prof. dr hab. Piotr Latocha, mgr inż. Filip Kamionowski (Instytut Nauk Ogrodniczych), dr inż. Marta Kiraga (Instytut Inżynierii Lądowej), dr inż. Agnieszka Mandziuk (Instytut Nauk Leśnych).

 


PROGRAM KONFERENCJI

Część 1: Podsumowanie konkursu prac studentów

  1. Oficjalne otwarcie.

  2. Wystąpienie Rektora SGGW/Burmistrza Dzielnicy Śródmieście w Warszawie/Dyrektor ZGN, Śródmieście-Warszawa.

  3. Idea wydarzenia – wprowadzenie.

  4. Ogłoszenie wyników prac konkursowych studentów z kierunków architektura krajobrazu, ogrodnictwo miejskie i arborystyka.

  5. Krótka prezentacja koncepcji przez przedstawiciela nagrodzonego Zespołu.

Referaty 15 minutowe:

  • mgr Agata Skrzypek, mgr Patrycja Ciechańska (Wydział ds. Projektów Partnerskich, Departament Adaptacji do Zmian Klimatu i Polityki Miejskiej, Ministerstwo Klimatu i Środowisk):  Adaptacja do zmian klimatu: miasta i zieleń.

  • dr inż. Karol Chyliński (Główny Specjalista ds. zieleni, ZGN, Śródmieście-Warszawa), mgr inż. Katarzyna Jankowska-Janus (Główny Specjalista ds. zieleni, Zarząd Terenów Publicznych w Warszawie): Zwiększanie powierzchni biologicznie czynnej na terenach dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

  • dr inż. Dagmara Stangierska-Mazurkiewicz, dr hab. Beata Fornal-Pieniak, prof. SGGW, dr inż. Agnieszka Mandziuk, dr inż. Marta Kiraga (SGGW): Wyzwania współczesnych miast: człowiek-zieleń-woda.

Przerwa 

Część 2. Konferencja: „Miasto – adaptacje do zmian klimatu”

Referaty 10 minutowe:

  • dr hab. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW: Małe i średnie miasta w Polsce wobec polityki klimatycznej.

  • dr inż. Szymon Borowski: Ochrona środowiska jako obowiązek władz publicznych.

  • dr hab. Barbara Żarska, prof. SGGW: Zasady kształtowania zielonej i niebieskiej infrastruktury w mieście.

  • dr hab. inż. Paweł Szumigała, prof. UPP, mgr inż. Karolina Szumigała: Możliwości adaptacyjne i łagodzenie skutków zmian klimatu na wybranych przykładach osiedli mieszkaniowych  miasta Poznań.

  • dr hab. Anna Baryła, prof. SGGW: Dachy zielone w procesach mitygacji i adaptacji do zmian klimatu.

  • dr inż. Tatiana Swoczyna: Rola roślinności miejskiej w poprawie mikroklimatu.

  • mgr inż. Filip Kamionowski, mgr inż. Agnieszka Stankiewicz mgr inż. Natalia Kuźma, mgr inż. Agnieszka Stankiewicz, mgr Anna Szczeblewska: Zielone torowiska w adaptacji miast do zmiany klimatu – szanse i wyzwania.

  •  

Artykuł Adaptacja do zmian klimatu małych przestrzeni miejskich – konferencja naukowa 5.03.2025 pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Wykład MARYMONT W CZASACH „JASTRZĘBIA” – 25.02.2025 https://wl.sggw.edu.pl/wyklad-marymont-w-czasach-jastrzebia-25-02-2025/ Mon, 03 Feb 2025 20:44:11 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=7719 Serdecznie zapraszam na wykład Pana dr. hab. Szymona Jastrzębowskiego prof. IBL.

Artykuł Wykład MARYMONT W CZASACH „JASTRZĘBIA” – 25.02.2025 pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

Serdecznie zapraszam na wykład Pana dr. hab. Szymona Jastrzębowskiego prof. IBL.

Artykuł Wykład MARYMONT W CZASACH „JASTRZĘBIA” – 25.02.2025 pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Startują podyplomowe studia „Komunikacja społeczna w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym” https://wl.sggw.edu.pl/startuja-studia-podyplomowe-komunikacja-spoleczna-w-zarzadzaniu-srodowiskiem-przyrodniczym/ Tue, 21 Jan 2025 19:50:31 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=7698 W marcu 2025 roku w SGGW uruchamiamy studia podyplomowe Komunikacja społeczna w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym. Nasze studia podyplomowe to: – unikalny w Polsce profil studiów podyplomowych – program opracowany specjalnie dla pracowników sektora publicznego zajmujących się środowiskiem przyrodniczym – zajęcia prowadzą najlepsi fachowcy – nauczyciele akademiccy z czołowych uczelni i praktycy komunikacji – dużo zajęć […]

Artykuł Startują podyplomowe studia „Komunikacja społeczna w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym” pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

W marcu 2025 roku w SGGW uruchamiamy studia podyplomowe Komunikacja społeczna w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym.

Nasze studia podyplomowe to:

– unikalny w Polsce profil studiów podyplomowych

– program opracowany specjalnie dla pracowników sektora publicznego zajmujących się środowiskiem przyrodniczym

– zajęcia prowadzą najlepsi fachowcy – nauczyciele akademiccy z czołowych uczelni i praktycy komunikacji

– dużo zajęć praktycznych, interaktywnych, warsztatowych, kształtujących praktyczne umiejętności

– renomowana, największa w Polsce publiczna uczelnia akademicka o profilu przyrodniczym

– zapisy już trwają

 

W ciągu 2 semestrów (12 zjazdów w weekendy / 192 godziny zajęć) uczestnicy uzyskają unikalne kompetencje, dzięki którym:

– podniosą efektywność zespołu,

– pomogą budować pozytywny wizerunek organizacji,

– zapewnią wysoką jakość komunikacji z interesariuszami i wewnątrz organizacji.

 

Więcej informacji o naszych studiach podyplomowych: https://spks.sggw.edu.pl

Artykuł Startują podyplomowe studia „Komunikacja społeczna w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym” pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Życzenia Świąteczne https://wl.sggw.edu.pl/zyczenia-swiateczne-3/ Mon, 23 Dec 2024 09:07:02 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=7641 Życzenia Świąteczne od Dziekana WL i Dyrektora INL.

Artykuł Życzenia Świąteczne pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

Życzenia Świąteczne od Dziekana WL i Dyrektora INL.

Artykuł Życzenia Świąteczne pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
Przeciwdziałanie dyskryminacji https://wl.sggw.edu.pl/przeciwdzialanie-dyskryminacji/ Mon, 16 Dec 2024 10:07:40 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=7636 Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi przeciwdziałania dyskryminacji przygotowanymi w ramach kampanii zrealizowanej w SGGW w zeszłym roku akademickim. Celem kampanii jest szerzenie świadomości na temat równości i przeciwdziałania dyskryminacji.   Materiały dostępne są w formie poradników antydyskryminacyjnych oraz playlisty na YouTube: ·         Poradniki antydyskryminacyjne na stronie SGGW ·         Playlista kampanii na YouTube   Kampania to doskonała okazja do […]

Artykuł Przeciwdziałanie dyskryminacji pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi przeciwdziałania dyskryminacji przygotowanymi w ramach kampanii zrealizowanej w SGGW w zeszłym roku akademickim. Celem kampanii jest szerzenie świadomości na temat równości i przeciwdziałania dyskryminacji.

 

Materiały dostępne są w formie poradników antydyskryminacyjnych oraz playlisty na YouTube:

·         Poradniki antydyskryminacyjne na stronie SGGW

·         Playlista kampanii na YouTube

 

Kampania to doskonała okazja do budowania świadomości i wzmacniania społeczności akademickiej wokół kluczowych wartości równości i szacunku.

 

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!

 

Artykuł Przeciwdziałanie dyskryminacji pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>
12.12.2024 r. – spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską https://wl.sggw.edu.pl/12-12-2024-r-spotkanie-z-pania-dorota-zaniewska/ Mon, 09 Dec 2024 18:30:11 +0000 https://wl.sggw.edu.pl/?p=7593 Godz. 18:00, dn.12.12.2024 r. – spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską Zapraszamy na spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską, prezeską Polskiego Instytutu Przedszkoli Leśnych, założycielką przedszkola leśnego „Puszczyk” i współautorką książki „Lasoterapia z dziećmi”. Spotkanie odbędzie się 12.12.2024 r. o godz. 18:00 na platformie MS Teams.   Do spotkania można dołączyć poprzez link: KLIKNIJ Bezpośredni link: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19:3mqjdXE2inbqFoMfSPBOe6lzXtpC9H8StyVChCsxra01@thread.tacv2/1733081879746?context=%7B%22Tid%22:%2270f92b42-1dd3-41a9-ae0e-01cbe47cbc79%22,%22Oid%22:%22b8a8cd89-e3b3-4d0c-b990-cc37d952e2d5%22%7D […]

Artykuł 12.12.2024 r. – spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>

Godz. 18:00, dn.12.12.2024 r. - spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską

Zapraszamy na spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską, prezeską Polskiego Instytutu Przedszkoli Leśnych, założycielką przedszkola leśnego „Puszczyk” i współautorką książki „Lasoterapia z dziećmi”.

Spotkanie odbędzie się 12.12.2024 r. o godz. 18:00 na platformie MS Teams.

 

Do spotkania można dołączyć poprzez link: KLIKNIJ

Bezpośredni link: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19:3mqjdXE2inbqFoMfSPBOe6lzXtpC9H8StyVChCsxra01@thread.tacv2/1733081879746?context=%7B%22Tid%22:%2270f92b42-1dd3-41a9-ae0e-01cbe47cbc79%22,%22Oid%22:%22b8a8cd89-e3b3-4d0c-b990-cc37d952e2d5%22%7D

 

Dorota Zaniewska – Antropolożka kultury, pedagożka, wykładowczyni akademicka, działaczka społeczna, popularyzatorka idei przedszkoli leśnych, programów szkoleniowych, współzałożycielka Polskiego Instytutu Przedszkoli Leśnych. Współzałożycielka i wiceprezes Fundacji trzy czte ry!, która odpowiedzialna jest za powołanie Przedszkola Leśnego Puszczyk i Leśnej Szkoły Puszczyk w Białymstoku. Współautorka popularnonaukowego poradnika dla rodziców i nauczycieli „Lasoterapia z dziećmi” oraz workbooka „Lasoterapia dla dzieci”. Jest autorką licznych artykułów z zakresu edukacji i zdrowia dzieci, publikowanych m.in. w: Newsweeku i Dzikim Życiu. Jako ekspertka brała udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych. Współpracuje z Międzynarodową Federacją Przedszkoli Leśnych oraz Alliance for Self Directed Education. Prelegentka na konferencjach w Polsce, Szwajcarii, USA, Rumunii i Kazachstanie.

www.lesneprzedszkola.pl
www.puszczyk.edu.pl

Artykuł 12.12.2024 r. – spotkanie z Panią Dorotą Zaniewską pochodzi z serwisu WYDZIAŁ LEŚNY.

]]>