Prowadzący
Zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, specjaliści z zakresu gospodarki leśnej, edukacji leśnej, finansów publicznych, ochrony środowiska oraz decyzyjnych urzędów administracji państwowej.
Kierownik studiów:
dr hab. Emilia Janeczko
Bogdan Balik
Bogdan Balik
Jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW. W 2010 roku uzyskał stopień doktora nauk leśnych broniąc pracy „Społeczny odbiór łowiectwa”. Przez 18 lat pracował w Zarządzie Wojewódzkim, a później Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie, zajmując się głównie szkoleniem kandydatów na myśliwych i selekcjonerów zwierzyny płowej. Aktualnie pracuje w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Zespole ds. Łowiectwa. Zagadnieniami, które go szczególnie interesują są szkody łowieckie, zasady gospodarowania i zarządzania zwierzyną grubą, promocja dziczyzny w społeczeństwie. Posiada uprawnienia instruktora i sędziego strzelectwa myśliwskiego.
Jego pasją jest łowiectwo, kocha las w każdej postaci od miejskich rezerwatów po puszczańskie ostępy. Uważa, że tak dla leśnika, jak i myśliwego istnieje tylko pogoda dobra, albo bardzo dobra, dlatego nie ma znaczenia czy pada deszcz, czy świeci słońce zawsze warto wyjść do lasu, żeby ułożyć myśli, złapać dystans i nabrać energii.
Lubi wszelkie formy aktywnego wypoczynku: bieganie, jazdę na rowerze, narty, wrotki.
Interesuje się fotografią, zdrowym odżywianiem, a zupełnie prywatnie jest tatą księżniczki Majki i bohatera Błażeja. Ceni dobry humor.
Kamila Bąkowicz
Psycholog, szkoleniowiec. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacjami: Psychologia ekonomiczna i Wspieranie Rozwoju Osobowości. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu rozwoju poznawczego w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi szereg szkoleń z zakresu motywacji, komunikacji i umiejętności miękkich między innymi dla DELL Polska.
Kamila trzykrotnie stawała się Mamą i dzięki temu wie wszystko o tym, jak można ułatwić sobie życie stosując odpowiednie techniki komunikacji. Na jej zajęciach dowiecie się na czym polega skuteczna komunikacja społeczna oraz jak sprawić by nasze wystąpienia publiczne były nie tylko ciekawą, przyjemną, ale i pożyteczną formą spędzania czasu, zarówno waszego jak i waszych odbiorców.
Hobby: żeglarstwo, narciarstwo.
Barbara Czołnik
Absolwentka Wydziału Leśnego i Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Stopień doktora nauk humanistycznych otrzymała na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Wieloletni pracownik Ośrodka kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie kieruje działem edukacji i informacji. Członek Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. Autorka wielu publikacji z zakresu pozaszkolnej edukacji leśnej społeczeństwa.
Artur Dawidziuk
Artur DawidziukAbsolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w zakresie informatyki i zastosowania komputerów w biznesie a także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie przedsiębiorczego zarządzania organizacją oraz w zakresie Public Relations i strategicznego komunikowania w firmach.
Karierę zawodową rozpoczął w 2000 r. w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, następnie pracował w Nadleśnictwie Ostrów Mazowiecka na stanowiskach w Służbie Leśnej. 16 marca 2009 r. został powołany na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Celestynów.
Artur Dawidziuk jest żonaty, ma dwóch synów. Hobby nadleśniczego to łowiectwo i obserwacja przyrody.
Grażyna Głuch
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego – Oddziału Architektury Krajobrazu, SGGW w Warszawie i Studiów Podyplomowych Gospodarki Leśnej w Planowym Kształtowaniu Środowiska Przyrodniczego (Wydział Leśny SGGW). Pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa na stanowisku głównego specjalisty w dziale Informacji Naukowej i Promocji.
Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Izbie Edukacji Leśnej IBL, wykłady i warsztaty dla nauczycieli i edukatorów leśnych, studentów studiów podyplomowych, Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Współautorka „Wytycznych rekreacyjnego zagospodarowania lasu”, autorka licznych scenariuszy, zeszytów ćwiczeń, artykułów oraz interaktywnych pomocy dydaktycznych.
Projektantka ogrodów, zieleńców, kolekcji roślin dziko rosnących, interaktywnych ścieżek dydaktycznych i ścieżek zdrowia typu „Ruch w świecie zwierząt”. Współtworzy Festiwal Nauki w IBL oraz obchody Dnia Ziemi, dni SGGW. Interesuje się przygodowymi placami zabaw, edukacją w terenie oraz malarstwem, ceramiką i fotografią przyrodniczą.
Marcin Gołębiowski
Absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk leśnych na Wydziale Leśnym SGGW. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w zakresie zarządzania projektami badawczymi i ich komercjalizacji. Pracę zawodową rozpoczął w 1999 r. w Norwegii w prywatnym gospodarstwie leśnym (Groterod w Prestfoss). Od 2005 roku pracował w Instytucie Badawczym Leśnictwa, gdzie w 2006 r. został kierownikiem projektu badawczego w Zakładzie Użytkowania Lasu. W 2010 r. realizował projekt partnerski w zakresie technologii pozyskiwania drewna na terenie Republiki Buriacji w Rosji, finansowany przez Uniwersytet z Hohenheim. Od 2011 r. pracował w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych na stanowisku Menedżera Projektu „Ogień w lesie a przyroda”, największej kampanii w historii Lasów Państwowych „Świadomi zagrożenia”. W 2015 r. został Zastępcą Dyrektora ds. Projektów Lasów Państwowych w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Zespołu Rozwoju i Innowacji, gdzie zajmuje się przygotowaniem i realizacją projektów strategicznych Lasów Państwowych dotyczących leśnych gospodarstw węglowych oraz wartościowania nieruchomości leśnych.Hobby – podróże do wciąż dzikich i bardzo ciekawych miejsc, nowoczesne technologie w inteligentnych maszynach oraz ekskawator.
Emilia Janeczko
Architekt krajobrazu, absolwentka Wydziału Ogrodniczego, Oddziału Architektury Krajobrazu w Warszawie oraz Dziennego Studium Doktoranckiego przy Wydziale Leśnym SGGW. Doktor nauk leśnych w zakresie leśnictwa. W 2012 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Użytkowania Lasu na Wydziale Leśnym SGGW.
Autorka lub współautorka licznych publikacji naukowych oraz promotor ponad 100 prac dyplomowych (magisterskich, inżynierskich i licencjackich) związanych z turystyką i rekreacją, zagospodarowaniem przestrzennym i waloryzacją krajobrazu. Jej zainteresowania naukowe dotyczą: przydatności rekreacyjnej lasów i obszarów cennych przyrodniczo, zagospodarowania turystycznego i rekreacyjnego lasów oraz kształtowania krajobrazu leśnego.
Magdalena Kuś
Absolwentka Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu ziołoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od dziecka zafascynowana przyrodą Karpat, przewodniczka górska związana ze Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie. Kierowała zespołami edukacyjnymi w Magurskim i Tatrzańskim Parku Narodowym. Ukończyła międzynarodowy certyfikowany kurs interpretacji dziedzictwa i posiada w tym zakresie uprawnienia zarówno przewodnickie jak i trenerskie. Krajowa koordynatora Interpret Europe w Polsce. W 2018 roku spełniła swoje marzenia o edukacji zakładając własną Pracownię Z Barwinkiem (www.zbarwinkiem.pl), której misją jest towarzyszenie ludziom w docenianiu świata.
Jest autorką licznych programów edukacyjnych, nietuzinkowych pomocy dydaktycznych i tekstów poświęconych edukacji przyrodniczej. Realizuje liczne autorskie szkolenia dla nauczycieli i edukatorów z zakresu przyrodniczej edukacji terenową, jednocześnie będąc praktykiem w tej dziedzinie. Pracuje coraz więcej w oparciu o metodę interpretacji dziedzictwa – prowadzi spacery, opracowuje panele, pisze teksty i szkoli w tym zakresie przewodników i edukatorów. Lubi słuchać i słyszeć ludzi.
Tomasz Mokrzycki
Dr hab. Tomasz Mokrzycki jest pracownikiem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Owadami zajmuje się od końca szkoły podstawowej. Zawsze fascynowały go ogromną różnorodnością barw, kształtów, niezwykłą często biologią. Miał okazję podglądać je w Europie, Afryce i Azji. Poza owadami wyrządzającymi szkody w lasach, Doktor Mokrzycki interesuje się przede wszystkim chrząszczami – ich biologią, ochroną, systematyką. Jego pasją jest też makrofotografia i wyprawy entomologiczne.
Aleksander Myjak
Urodził się 11 stycznia 1985 roku w Warszawie. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Projektowania Książki prof. Maciej Buszewicza. Aneks w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki. Od 2009 roku pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie jako asystent. W 2010 roku ukończył również Studium Pedagogiczne w warszawskiej ASP. Od 2013 roku prowadzi zajęcia z rysunku w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Jest laureatem miesięcznych nagród w Konkursie Grafika Warszawska: III Nagrody w maju 2007 roku i Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w czerwcu 2008 roku.
Michał Orzechowski
Absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. W 2002 uzyskał tytuł doktora nauk leśnych. Wieloletni pracownik Katedry Urządzania Lasu, Geomatyki i Ekonomiki Leśnictwa, Zakładu Urządzania Lasu, Wydziału Leśnego SGGW. Prowadzi zajęcia ze studentami dotyczące urządzania lasu, typologii siedlisk leśnych, podstaw gospodarki leśnej dla studentów kierunków nieleśnych i inne. Współorganizator wymian studenckich (Rosja, Czechy). Naukowe zainteresowania związane są z przyrodniczymi podstawami urządzania lasu, integrowaniem różnych systemów klasyfikacji lasów (zbiorowiska roślinne, typy siedliskowe, siedliska przyrodnicze Natura 2000) oraz nieinwazyjnych metod oceny stanu zdrowotnego i jakości drzew. Prowadzi badania w obiektach objętych ochroną ( m. in. Las Natoliński). Współpracuje z Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz świadczy usługi eksperckie w zakresie oceny stanu drzew (np. w parkach linowych).
Od 2016 roku na Wydziale Leśnym pełni funkcję prodziekana ds. dydaktyki na kierunku Gospodarka Przestrzenna.
Wojciech Ożga
W roku 1985 ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu uzyskując dyplom magistra geografii. Początkowo nauczyciel w liceum ogólnokształcącym, a od roku 1987 asystent w Pracowni Klimatologii Leśnej na Wydziale Leśnym SGGW. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk leśnych w 1995 roku na stanowisku adiunkta, a następnie starszego wykładowcy.
W 2003 roku został powołany przez Rektora SGGW na stanowisko kierownika Międzywydziałowego Studium Turystyki i Rekreacji. Był organizatorem kierunku studiów Turystyka i Rekreacja w SGGW, a funkcję kierownika studiów pełnił przez dwie kadencje. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu Geografii Turystycznej, Krajoznawstwa oraz Organizacji turystyki dla dzieci i młodzieży szkolnej. W ramach prowadzonej działalności naukowej interesuje się klimatologią leśną, oceną warunków rozwoju turystyki z szczególnym uwzględnieniem znaczenia walorów krajoznawczych.
Anna Pikus
Absolwentka Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, pracownik Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, współzałożycielka Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych, członek europejskiej podgrupy Forest Pedagogics Network. Tworzy i prowadzi warsztaty dla nauczycieli w Centrum Nauki Kopernik. Studentka pedagogiki niepełnosprawnych intelektualnie na Wydziale Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Współautorka wydawnictw związanych z szeroko pojętą edukacją przyrodniczoleśną. Działa na rzecz edukacji dla zrównoważonego rozwoju, który opiera się przede wszystkim na empatii wobec ludzi i przyrody i odpowiedzialności.
Przemysław Płoskonka
dr Przemysław Płoskonka – specjalista z zakresu outdoor, turystyki kwalifikowanej i edukacji plenerowej. Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Aktywnych Form Turystyczno-Rekreacyjnych AWF Warszawa. W 2014 r. uzyskał stopień doktora nauk o kulturze fizycznej, tytuł rozprawy: „Społeczne uwarunkowania uczestnictwa w surwiwalu jako formie aktywności turystyczno-rekreacyjnej”. Autor badań i publikacji naukowych z zakresu surwiwalu i edukacji plenerowej. Doświadczony organizator i kierownik imprez turystyki kwalifikowanej (tur. piesza, kajakarstwo) oraz wypraw przygodowych (Afryka północna, Europa wschodnia). Autor programów kształcenia instruktorów sportu surwiwal. Współzałożyciel i w-ce prezes Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. W 2016 r. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za rozwój edukacji.
Ewa Referowska-Chodak
Adiunkt w Katedrze Ochrony Lasu i Ekologii na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie. Prowadzi badania w zakresie edukacji leśnej, szeroko pojętej ochrony przyrody (różnorodności biologicznej), a także nad rozwojem systemów certyfikacji gospodarki leśnej w kontekście ochrony różnorodności biologicznej.
Realizuje zajęcia dydaktyczne związane z ochroną przyrody, edukacją ekologiczną i leśną na kierunku studiów „Leśnictwo”, „Turystyka i rekreacja”, „Ochrona środowiska” „Biologia” (SGGW). Jest promotorem około 80 prac dyplomowych (inżynierskich i magisterskich). Członek Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz członek zarządu Rady PEFC Polska.
Artur Rutkowski
Absolwent Wydziału Leśnego SGGW oraz studiów podyplomowych z public relations w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Po stażu w branżowym „Głosie Lasu” pracował, jako niedoszły naukowiec, w Instytucie Badawczym Leśnictwa oraz, jako początkujący dziennikarz – w prasie prywatnej. W 1999 r. rozpoczął pracę w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych, gdzie od 2011 r. pełni funkcję redaktora naczelnego prasy leśnej. Kierowana przez niego redakcja prowadzi zróżnicowane działania komunikacyjne: wydaje trzy tytuły prasowe („Głos Lasu”, „Echa Leśne”, „Biuletyn Informacyjny Lasów Państwowych”), tworzy strony internetowe (lasy.gov.pl, BIP LP, czaswlas.pl, erys.pl), prowadzi działania w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) oraz zajmuje się newsletterem dla pracowników i intranetem Lasów Państwowych. Cztery zrealizowane projekty redakcji w roku 2013 i 2015 zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie Szpalty Roku. Prywatnie jest miłośnikiem (biernym) piłki nożnej i (aktywnym) muzyki folkowej.
Na zajęciach dowiecie się między innymi, jak postrzegane są Lasy Państwowe i ich pracownicy, jakie narzędzia wybrać w komunikacji z różnymi grupami odbiorców, jak konstruować komunikaty, by były skuteczne oraz co robić, gdy w naszych działaniach powinie się nam noga.
Michał Roman
Michał Roman jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych (specjalność: ekonomika i organizacja turystyki). Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Turystyki, Komunikowania Społecznego i Doradztwa, Instytutu Ekonomii i Finanów, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Posiada dorobek publikacyjny w liczbie 140 opracowań naukowych – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jest autorem lub współautorem 7 opracowań książkowych i 133 artykułów naukowych. Jest także redaktorem naukowym 6 monografii. Brał udział w stażach naukowych (m.in. Szwajcaria, Niemcy, Ukraina, Kazachstan). Uczestniczył z referatem w licznych konferencjach naukowych (w tym krajowych i zagranicznych). Za osiągnięcia naukowe i organizacyjne został laureatem 5 nagród w dziedzinie „Agroekonomii i Agroturystyki”. Jest współwłaścicielem gospodarstwa agroturystycznego. Zainteresowania naukowe obejmują zakres ekonomiki i organizacja turystyki:
- uwarunkowania rozwoju agroturystyki i jej wpływ na przemiany społeczno-ekonomiczne gmin oraz obszarów wiejskich,
- klastry turystyczne,
- innowacje w rozwoju turystyki,
- transport pasażerski w turystyce.
Paweł Staniszewski
Absolwent Wydziału Leśnego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracuje w Katedrze Użytkowania Lasu na Wydziale Leśnym SGGW. Od początku pracy zawodowej jego zainteresowania dotyczyły zagadnień związanych z użytkowaniem surowców leśnych; początkowo jego aktywność naukowa i dydaktyczna związana była głównie z nauką o surowcu drzewnym. Po uzyskaniu stopnia doktora, poszerzył zakres swoich zainteresowań, kierując się ku problematyce niedrzewnego użytkowania lasu. Realizowane przez niego badania naukowe dotyczą analizy wybranych problemów badawczych z zakresu ubocznego/niedrzewnego użytkowania lasu w Polsce i na świecie oraz strategii użytkowania i ochrony leśnych surowców niedrzewnych. Głównie interesuje się problematyką gospodarowania zasobami runa leśnego: grzybów, roślin owocodajnych i leczniczych.
Magdalena Stępińska
Absolwentka Wydziału Leśnego SGGW, studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych i ochrony środowiska.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w terenie, najpierw w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, a potem w Nadleśnictwach Dojlidy, Celestynów i w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Od dwóch lat pracuje w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych, gdzie koordynuje działania Lasów Państwowych na w mediach społecznościowych.
W Lasach Państwowych próbowała niemal wszystkiego – od kursu brakarskiego po kurs sygnalistów łowieckich – co wykorzystuje w codziennych działaniach związanych z opowiadaniem ludziom spoza LP o lesie i pracy leśnika.
Na obecnym stanowisku zajmuje się m.in. tworzeniem strategii obecności LP w mediach społecznościowych i bieżącą koordynacją działań wszystkich leśnych administratorów FB. Od grudnia 2015 r. prowadzi profil główny Lasów Państwowych, który po zaledwie trzech miesiącach zdobył 10 tys. fanów, a obecnie zbliża się do 25 tys. fanów.
Prywatnie pasjonuje się fotografią, botaniką i kynologią. Nie wyobraża sobie życia bez lasu i leśnictwa, tak samo jak świata bez internetu. Na szczęście znalazła sposób by to połączyć.
Elżbieta Wąsowicz-Zaborek
Urodzona w Szczecinie, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Zarządzanie i Marketing. Doktor nauk ekonomicznych – tytuł uzyskała na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (rozprawa doktorska pod tytułem „Determinanty Jakości Produktu Turystycznego”). Ma bogate doświadczenie jako autor, kierownik i realizator projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Autorka i współautorka licznych publikacji i opracowań, między innymi: „Diagnozy stanu rozwoju turystyki w województwie zachodniopomorskim 2007”, „Ramowego Programu Rozwoju Turystyki w Dorzeczu Parsęty – 2004”, poradnika „Jak rozwijać lokalną turystykę – 2004”, „Kodeksu Dobrych Praktyk systemu zarządzania i promocji turystyki w Polsce, „Marketingowej Strategii Polski w sektorze turystyki 2008-2015”.Przez ponad 10 lat miała okazję pracować na uczelniach wyższych jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Zainteresowania naukowe koncentruje głównie na problematyce ekonomiki i marketingu usług, a w szczególności usług turystycznych oraz rozwoju i promocji terytorialnej. W latach 2000-2007 brała czynny udział w tworzeniu struktur regionalnych i lokalnych promocji i zarządzania turystyką w Polsce, głównie w województwie zachodniopomorskim. W latach 2008-2015 Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej odpowiedzialna głównie za rozwój Polskiego Systemu Informacji Turystycznej, Współpracę Regionalną oraz realizację działań promocyjnych zarówno w kraju, jak i za granicą.
Prywatnie mężatka i mama 11-letniej Karoliny. W wolnych chwilach fotografuje, rysuje i bloguje o ciekawych miejscach gotowych na przyjęcie małych i dużych turystów.
Małgorzata Woźnicka
Absolwentka Wydziału Leśnego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 1997 pracuje w Katedrze Użytkowania Lasu na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie. Jest autorką lub współautorką licznych publikacji naukowych oraz promotorem wielu prac dyplomowych. Jej zainteresowania naukowe dotyczą: ergonomii i bezpieczeństwa pracy w leśnictwie, udostępnienia przestrzeni zarówno miejskiej jak i leśnej dla osób z różnymi dysfunkcjami, możliwości realizacji różnych form turystyki i rekreacji przez osoby niepełnosprawne, społecznych funkcji lasów.
Mariusz Wrona
Absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ukończył Podyplomowe Studia Przygotowania Pedagogicznego Nauczycieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Od dziesięciu lat jest wolontariuszem oraz prowadzącym zajęcia w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Bierze udział w obozach dla dzieci i młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich. Edukator w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa.
Kinga Zinowiec-Cieplik
Architekt krajobrazu, absolwentka Oddziału Architektury SGGW (1991) oraz École Natinale Supérieure du Paysage de Versailles (1995), przez wiele lat związana z Katerą Sztuki Krajobrazu SGGW, od 2013 r. adiunkt w Katedrze Projektowania Architektoniczno – Urbanistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, projektantka terenów publicznych m.in. współautorka (z Małgorzatą Milecką) Parku Znicza, (z Piotrem Hardeckim) Parku Nad Balatonem, (z Katarzyną Jakubowską) Parku Henrykowskiego w Warszawie.
Tomasz Zygmont
Filmowiec, fotograf, badacz-dokumentalista, leśnik z pierwszego wykształcenia. Absolwent Wydziału Leśnego SGGW, Akademii Filmu i Telewizji (specjalność reżyseria filmowa), Studium Fotografii ZPAF oraz studiów podyplomowych: „Ocena i Wycena Zasobów Przyrodniczych” w Warszawie i „Akademia Dziedzictwa” w Krakowie. Pracował w redakcji czasopisma „Las Polski”, NFOŚiGW, w biurze ZG LOP, Instytucie Badawczym Leśnictwa. Współpracował m.in. z CILP, ORWLP, PWRiL, wydawnictwem Forest, czasopismami „Głos Lasu” i „Przyroda Polska”.
Jest autorem kilku filmów dokumentalnych, kilkudziesięciu wystaw fotograficznych (indywidualnych i zbiorowych). Prekursor badań z zakresu historii mówionej w środowisku leśników i przyrodników, twórca Archiwum Leśnej Historii Mówionej (www.lasy-i-ludzie.pl). Członek stowarzyszeń twórczych (ZPAF, ZAPA), historycznych (PTHM, ESEH) i leśnych (PTL).
Anna Żornaczuk-Łuba
Absolwentka Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Ukończyła dzienne studia doktoranckie na Wydziale Leśnym SGGW, a pracę doktorską dotyczącą edukacji przyrodniczo-leśnej w Lasach Państwowych wykonywała pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja Grzywacza. Absolwentka Studium Polityki Zagranicznej przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
Od 2005 r. pracuje w Ministerstwie Środowiska, początkowo w obszarze współpracy międzynarodowej w leśnictwie. Od września 2012 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora, obecnie w Departamencie Leśnictwa. W swojej pracy zawodowej zajmuje się sprawami wiązanymi z m.in. nadzorem Ministra nad PGL Lasy Państwowe, Instytutem Badawczym Leśnictwa, Biurem Nasiennictwa Leśnego. Koordynator polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w obszarze leśnictwa. W latach 2012 -2014 członek Biura Komitetu Leśnego i Przemysłu Leśno-Drzewnego Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ (UNECE Committee on Forests and the Forest Industry). Aktywnie reprezentuje Polskę w sprawach dotyczących lasów i leśnictwa na forum ONZ, Unii Europejskiej i Forest Europe.