Do 31.10.2024 można wnioskować o staż w RDLP w Łodzi.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, stosownie do Zarządzenia nr 59 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 września 2012 r. w sprawie stażu absolwentów w Lasach Państwowych, informuje, że osoby ubiegające się o przyjęcie na staż w jednostkach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi,
winny składać następujące dokumenty:
Absolwenci wyższych szkół leśnych
 – podanie o przyjęcie na staż wraz z podaniem nr telefonu oraz adresu e-mail,
 – kopię dyplomu ukończenia studiów lub zaświadczenie o ich ukończeniu.
Absolwenci średnich szkół leśnych
 – podanie o przyjęcie na staż wraz z podaniem nr telefonu oraz adresu e-mail,
 – kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej,
 – kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego.
Ponadto wszyscy kandydaci na staż winni złożyć:
 – oświadczenie o nieodbywaniu stażu w Lasach Państwowych w przeszłości,
 – oświadczenie z klauzulą o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnej z RODO: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procederu przyjmowania na staż, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. U. UE. L. z 2016 r. nr 119, str. 1, ze zm.).

Absolwenci szkół innych niż leśne mogą być przyjmowani na staż w przypadku wystąpienia w jednostce organizacyjnej zapotrzebowania na absolwentów z określonym wykształceniem.

Zgodnie z Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe absolwentami są osoby, które w okresie 24 miesięcy od dnia określonego w świadectwie ukończenia szkoły podejmą pracę w leśnictwie, z wyłączeniem okresów zwłoki w podjęciu zatrudnienia  powodowanych: korzystaniem z zasiłku macierzyńskiego, urlopu wychowawczego, udokumentowaną chorobą trwającą nieprzerwanie przez co najmniej 30 dni jednak nie więcej niż 12 miesięcy, kontynuowaniem nauki na stacjonarnych studiach doktoranckich nie dłużej jednak niż 4 lata.

Wymagane dokumenty należy składać bezpośrednio w sekretariacie RDLP lub za pośrednictwem poczty na adres:
   Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
   ul. Matejki 16

Ostateczny termin składania dokumentów ustala się dzień 31 października 2024 r.

W przypadku zgłoszenia się większej liczby absolwentów niż możliwości zatrudnienia, przeprowadzony będzie dodatkowy egzamin kwalifikacyjny. O terminie, miejscu i formie dodatkowego egzaminu osoby ubiegające się o przyjęcie na staż zostaną poinformowane telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Dodatkowo informacja o egzaminie zostanie umieszczona na stronie internetowej RDLP w Łodzi.

Szczegółowych informacji dot. przyjęć na staż udziela Wydział Organizacji i Kadr RDLP w Łodzi tel. 724 722 205.