Zapraszamy na szkolenia "Wpływ internetu na nasze życie – jak dbać o codzienną higienę cyfrową?" - 28 maja w godz. 10:00-11:30.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Koło Naukowe Leśników w porozumieniu z Władzami Dziekańskimi Wydziału Leśnego zaprasza na szkolenie dla pracowników i studentów pt. “Wpływ internetu na nasze życie – jak dbać o codzienną higienę cyfrową?”

Termin: 28 maja br. w godz. 10.00–11.30

Miejsce: Aula II (budynek 34)

Spotkanie poprowadzą Panie Aleksandra Tokarska i Aleksandra Grądzik – psycholożki z Fundacji ”Nie widać po mnie”.

W trakcie zajęć będzie można się dowiedzieć jak wyrabiać sobie dobre nawyki w korzystaniu z urządzeń cyfrowych, tak aby uniknąć stanów takich jak:

– nieustanna potrzeba bycia on-line,

– niepokój podczas ograniczeń w dostępie do sieci,

– izolowanie się od rodziny i rówieśników,

– problemy z koncentracją uwagi i snem.

Poznamy zagrożenia, wynikające z długotrwałego przebywania w świecie wirtualnym, sposoby jak je dostrzegać u siebie i bliskich oraz jak dbać o higienę cyfrową, stosując proste techniki. Dowiemy się jak bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych aby zachować dobre samopoczucie i budujące relacje z bliskimi osobami.

Zapraszamy i prosimy o zachęcenie do udziału znajomych i studentów.

W imieniu organizatorów

Robert Tomusiak