Wybór Tutorów i Mentorów na semestr zimowy!

Do 30 września studentki i studenci, doktorantki i doktoranci SGGW mają możliwość wyboru indywidualnego opiekuna i zapisu do kolejnej, zimowej edycji programów Tutoringu i Mentoringu Akademickiego w SGGW.

Tutoring i Mentoring to nie kolejne zajęcia ani korepetycje. To praca indywidualna, skoncentrowana na potrzebach i celach podopiecznych, otwarty i wspierający opiekun, relacja jeden na jeden oraz elastyczny harmonogram.

Tutor wspiera pracę nad sobą, skuteczną komunikację, krytyczne myślenie, rozwój kompetencji społecznych, odkrywanie mocnych stron. Z Tutorem można zdobywać lub poszerzać wiedzę z interesujących nowych obszarów lub realizować pierwszy projekt naukowy. Oba powyższe zakresy tutoringu rozwojowy i naukowy często się łączą.

Mentor pomaga podopiecznemu osiągać cele szybciej. Motywuje do działania, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomaga unikać standardowych błędów. Może to być działalność naukowa, zawodowa albo biznesowa, relacje środowiskowe, własny projekt podopiecznego albo życie. Decyzje są wspólne.

Poprzedni rok akademicki to równo sto z sukcesem zakończonych indywidualnych procesów, których uczestnicy – studenci (90) i doktoranci (10), szczególnie podkreślali doskonałą atmosferę oraz korzyści z indywidualnych relacji.

Poznaj, wybierz, aplikuj!