Eliminacje okręgu warszawskiego OWiUR 2023 (blok Leśnictwo) na WL.

14 kwietnia 2023 r. na Wydziale Leśnym odbyły się eliminacje w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

12 zwycięzców eliminacji szkolnych z okręgu warszawskiego w bloku leśnictwo (którego koordynatorem jest dr inż. Agata Konecka) zmierzyło się z testem pisemnym oraz trzema zadaniami praktycznymi. Po całodniowych zmaganiach wytypowano 3 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego OWiUR i będą walczyć o indeks wyższej uczelni:

* Bukowska Karolina – Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

* Wróbel Samuel Maciej – Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

* Czelewicz Bogna Kalina – Technikum Leśne im. prof. Stanisława Sokołowskiego w Warcinie

Dyplomy zwycięzcom etapu okręgowego na Auli Kryształowej SGGW wręczyli przewodniczący Komitetu Okręgu warszawskiego dr hab. inż. Włodzimierz Buraczyk oraz przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR dr hab. Wiesław Świderek.

Dla wszystkich uczestników eliminacji okręgowych XLIVI O

WiUR zostały ufundowane nagrody przez PGL Lasy Państwowe oraz Wydział Leśny SGGW.