Zaproszenie do wzięcia udziału w głosowaniu w I edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej.

W imieniu JM Rektora SGGW, zapraszamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w głosowaniu w I edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 1.03 do 15.03.2024 roku.

Celem konkursu jest docenienie i promowanie kobiet pracujących w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, które mają szczególne osiągnięcia w obszarze naukowym i organizacyjnym, a tym samym wskazywanie wzorców dobrych praktyk w zakresie rozwoju kariery naukowej. Konkurs odwołuje się do historii SGGW i Prof. Marii Joanny Radomskiej – pierwszej w Polsce kobiety-rektor wybranej przez społeczność akademicką w demokratycznych wyborach i dotychczas jedynej kobiecie pełniącej funkcję rektora SGGW.

Adresatkami konkursu są kobiety zatrudnione w grupach pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych.

Konkurs odbywa się corocznie, a laureatki wyłaniane są drodze ogólnouczelnianego głosowania.

Konkurs jest jednym z działań w ramach Planu Równości Płci SGGW w Warszawie na lata 2022-2025, realizowanych w ramach celu, jakim jest wyrównywanie szans i umożliwienie pełnego rozwoju potencjału kobiet.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nominowanych i do głosowania na stronie internetowej dedykowanej konkursowi.

Każda osoba pracująca lub studiująca w SGGW czy kształcąca się w Szkole Doktorskiej może oddać swój głos tylko raz.