Wkrótce zakończenie ICA Biodiversity Challenge – ICA BioBlitz 2023!

Zapraszamy do inwentaryzowania różnorodności biologicznej kampusu SGGW w Warszawie jeszcze do 30 czerwca br.!

Co zrobiliśmy do tej pory?

Na razie zinwentaryzowaliśmy 597 gatunków organizmów żywych (roślin, grzybów i zwierząt) z złożonych 1000. Daje nam to przedostatnie miejsce w rankingu 13 uczelni biorących udział w tegorocznej, specjalnej edycji BioBlitz. Jednak jeszcze do 30 czerwca możemy poprawić stan rozpoznania różnorodności biologicznej naszego kampusu.

Jak i kiedy można jeszcze wziąć udział w BioBlitz 2023?

Inwentaryzować można samodzielnie a także dołączyć do ostatnich zaplanowanych zajęć – spaceru dendrologicznego, który odbędzie się 30 czerwca o godz. 9 (zbiórka pod pomnikiem Staszica przed budynkiem 34 na kampusie SGGW, informacje i zgłoszenia: katarzyna_marciszewska@sggw.edu.pl). Można też skontaktować się z innymi ekspertami wymienionymi w programie ICA BioBlitz 2023 w sprawie rozpoznawania innych grup organizmów.

Jak zarejestrować obserwację rośliny, zwierzęcia lub grzyba na terenie kampusu SGGW?

Rejestracja obserwacji odbywa się elektroniczne w aplikacji Observation.org.: może jej dokonać każdy: student, pracownik a także gość, osoba spoza uczelni. Ważne uwagi! Wymagane jest założenie konta na platformie; tylko obserwacje zarejestrowane pomiędzy 22 maja a 30 czerwca br. będą uwzględnione i zaliczone na rzecz SGGW w ramach ICA BioBlitz 2023.

Potrzebne linki

Link do platformy do wprowadzania obserwacji: https://observation.org/pages/getting-started/

PROGRAM ICA BioBlitz 2023 na kampusie SGGW

Zespół SGGW ds. ICA BioBlitz 2023