Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie
„Słupia, maj 2023”.

Informacje ogólne
1. Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników LZD w Rogowie oraz studentów i pracowników Wydziału Leśnego SGGW.
2. Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami wymienionych wyżej instytucji.
3. Organizatorem zawodów jest Łowisko Wędkarskie „Słupia”. Ze strony SGGW, przedstawicielem organizatora jest prof. Jerzy Borowski, pracownik INL oraz Wydziału Leśnego SGGW.
4. Zawody odbywają się pod patronatem mgr. inż. Grzegorza Wasilewskiego, Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie.

Termin, miejsce i czas zawodów
5. Zawody odbędą się 13 maja (sobota) 2023 roku na stawie nr 1 Łowiska Słupia koło Jeżowa. Dojazd z Jeżowa na północ, drogą (nr 705) w stronę Skierniewic, po 4,9 km (Słupia) tuż przy końcu miejscowości, skręcamy w prawo (zielony drogowskaz na Gzów) i od razu znowu w prawo, koło remizy strażackiej, wąskim asfaltem, aż po prawej stronie ukażą się stawy. Następnie skręcamy w prawo w pierwszą, gruntową drogę prowadzącą do miejsca zbiórki (namiary GPS: N51°51’00.1”, E19°58’39.1”).
6. Zbiórka o godz. 7:00 nad stawem nr 1 (ok 200 m od skrętu z asfaltu w drogę gruntową).
7. Termin rozpoczęcia łowienia 8:00, a termin zakończenia 14:00. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.

Wymogi regulaminowe
8. Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
9. Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe, do połowu gruntowego lub żywcówki. Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
10. Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.
11. Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich jak i lekkich przez cały czas trwania zawodów.
12. Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie, haczyki bezzadziorowe oraz wskazana mata.
13. Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.

Nagrody
a. nagroda główna, Puchar Dyrektora LZD W Rogowie, otrzymuje zawodnik, który uzyska największą masę złowionych ryb,
b. nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili, najwięcej (w przeliczeniu na masę) ryb; dodatkowa, jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby,
c. wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.

Zapisy
14. Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 15-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
15. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.edu.pl lub telefonicznie: 695265118, do 11 maja (czwartek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.
Program zawodów:
7:00 – zbiórka uczestników na parkingu, w gosp. wędkarskim Słupia
7:05 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska
7:15 – przygotowanie stanowisk, sprzętu i zanęcanie
8:00 – sygnał „wolno łowić”
13:50 – sygnał „10 minut do końca łowienia”
14:00 – sygnał „koniec łowienia”
14:30 – ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharu i nagród

Informacje uzupełniające
16. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.
17. Rybostan zbiornika to: karp, karaś, amur, lin, jaź, sandacz, szczupak, jesiotr. Najczęściej wyławiane ryby to karp (kukurydza) i jesiotr (różne robaki), a nieco rzadziej pozostałe gatunki.
18. Głębokość zbiornika zwykle nie przekracza 2 m.
19. Dla wygody wędkowania zaleca się podbierak z długim trzonkiem.
20. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, od godz. 15:30 odbędzie się grill/ognisko z posiłkiem regeneracyjnym. Miejsce posiłku: wiata przy bursie studenckiej „Jodełka” w Rogowie.